12 порад для того, аби виховати генія

Тип статті:
Перевод
Джерело:
https://comments.ua/life/207690-Kak-virastit-geniya-12-pravi

Американські лікарі Майкл Роузен та Мехмед Оз - автори книги "Ви виховуєте дитину" — виділили 12 правил, які допоможуть створити оптимальні умови для навчання та розвитку малюка вдома, задовго до того, як він піде до школи.

Правило 1: Заохочувати дитячі ігри
Діти пізнають світ по-різному. Для одних важливо чути і візуально сприймати інформацію, для інших головне — дослідити навколишні об'єкти, взаємодіючи з ними. Незалежно від того, як відбувається процес пізнання, важливо, аби дитина якомога більше часу проводила в ігровому процесі. Саме ігри дозволять їй розвинути цікавість, яка і є ключем до успішного засвоєння інформації про навколишній світ. Інтерес до всього, що відбувається навколо, допоможе в майбутньому отримувати задоволення від навчання.

Правило 2: Багато читати
Дитині потрібно якомога більше читати, навіть якщо вона ще зовсім маленька. На перший погляд може здатися, що малюк не сприймає або не розуміє те, що чує, але це не так. Насправді його мозок активно опрацьовує отриману інформацію. Більш того, словниковий запас, яким дитина володіє в віці двох років, відповідає кількості слів, почутих нею з перших днів життя. З кожним прочитаним реченням словниковий запас дитини збільшується, а мовні здібності поліпшуються.

Правило 3: Залучати дитину до розмови
Якщо здається, що з дитиною не варто розмовляти, оскільки вона все одно не зможе відповісти, то це не так. Саме спілкування і правильна передача інформації сприяють емоційному і мовному розвитку. Неодмінно слід залучати малюка в розмову, наприклад, використовувати питання замість тверджень. Це приверне його увагу, адже діти дуже тонко відчувають інтонацію. наприклад:


Правильно: «Як ти думаєш, собачка хоче їсти?».
Неправильно: «А зараз я погодую собачку».

Позитивна, дружня інтонація пробуджує цікавість, тоді як негативні емоції і накази навпаки пригнічують її. Спокійно пояснюючи дитині наслідки кожної дії, батьки передають безцінні знання, які допоможуть робити правильний вибір в майбутньому.

Правило 4: Робити дитину співрозмовником
Спілкуватися з дітьми слід так, немов вони є повноцінними співрозмовниками. Говорити потрібно повільно, використовуючи короткі фрази, жести і міміку, щоб надати більшого значення словам. Це допоможе малюку розпізнавати та засвоювати мовні моделі, які йому доведеться використовувати надалі.

Правило 5: Виключити сторонній шум
Фоновий шум (наприклад, від телевізора, що працює) заважає дитині відрізняти звуки, які йому потрібно сприймати, від непотрібних. Не варто дивитися телевізор тоді, коли дитина знаходиться поруч і вже тим більше не потрібно ставити його в кімнаті малюка. Дослідження показали, що діти, в спальнях яких є телевізори, більше схильні до повноти та менш успішні в школі.

Правило 6: Найняти вчителя музики
І зовсім не для того, щоб виховати великого музиканта, а для «загального розвитку». Доведено, що у дітей, які протягом трьох років навчалися грати на музичних інструментах, були краще розвинені здібності, не пов'язані з музикою. Крім цього, навчання музиці покращує пам'ять.

Правило 7: Займатися творчістю
Будь-яка творча діяльність розвиває уяву і дрібну моторику дитини. Тому слід надати їй все необхідне для малювання, вирізання, аплікацій, та іншого. Дуже хороший результат принесуть регулярні заняття. Головне — не ставити занадто багато обмежень, тоді дитина зможе в повній мірі проявити себе.

Правило 8: Показувати та розповідати
Під час прогулянок дитині слід побільше розповідати про все навколо. Батькам варто залучати її увагу до цікавих об'єктів, пояснювати звуки та запахи — робити кожну прогулянку свого роду уроком про навколишній світ. Де б дитина не перебувала — на природі або в супермаркеті — завжди потрібно виконувати це правило. Також дуже корисно показувати дитині, як змінюється навколишнє середовище: листя жовтіє, квіти розцвітають, тісто перетворюється в хліб.

Правило 9: Уникати «безликих» навчальних фільмів
Існує безліч відеопрограм, які обіцяють допомогти дитині стати генієм. Проте, дослідження показали, що діти, які дивляться таке відео, в результаті мають менший словниковий запас в порівнянні з тими, хто такі фільми не дивиться. Дитяча психіка налаштована на сприйняття мови живої людини: малюки вивчають мову не тільки по звуках, а й спостерігаючи за виразом обличчя мовця. Проблема в тому, що в цих відео, як правило, використовуються тільки голоси. Дивлячись на «безлику» картинку діти сприймають слова як нескінченний потік нескладних звуків. А якщо врахувати, що в основному розвиток мовних навичок дитини відбувається під час спілкування, можна зробити висновок про марність або навіть шкоду таких програм.

Правило 10: Не бути занадто наполегливими
Само собою, батькам хочеться, аби дитина якомога швидше засвоїла максимум інформації та опанувала якомога більше навичок. Але дуже стараючись малюку можна просто нашкодити. Не варто змушувати дитину робити те, чого вона не хоче, або займатися якимось одним видом діяльності. Краще дозволити йому самому вибрати заняття до душі. Перш за все, варто звернути увагу на інтереси та таланти дитини, розвивати та заохочувати їх, замість того, щоб змушувати її вивчати все і відразу проти волі.

Правило 11: Використовувати корисні харчові добавки
Наприклад, риб'ячий жир. Річ у тому, що жирні кислоти допомагають клітинам мозку краще передавати інформацію від одного нейрона до іншого, збільшуючи ефективність роботи мозку. Дослідження показали, що діти, дієта яких включала продукти, що містять жирні кислоти, більш успішно проходили різні тести і навіть мали більш високий рівень IQ.

Правило 12: Поспішати повільно і бути гідним прикладом
Дитину неможливо змусити розвиватися дуже швидко. Слід говорити повільно і часто повторювати слова, особливо в перший рік життя малюка. Потрібно бути уважним і робити все правильно. Мами, які повторюють неправильно сказані дитиною слова, роблять велику помилку, перешкоджаючи засвоєнню правильних форм і моделей мови. Пам'ятайте: батьки — приклад для наслідування. Тож намагайтеся дійсно ним бути!

Сподобався матеріал? Будемо вдячні за репост.

202
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Загрузка...