Вирушаймо до тернопільських книгарень у пошуках дитячої книжки!

Тип статті:
Авторська

Невдовзі до Тернополя прийде холодна осінь. Довгі вечори вимагатимуть затишних пледів і гарячого чаю з медом. А як же без цікавих історій та родинного спілкування з дітьми? Час, який ви проведете разом зі своїми дітлахами — безцінний. Та як же правильно це зробити? Долучитися до спільного читання цікавих книжок — чудовий вибір, аби заповнити дозвілля. До речі, в Тернополі є чимало сучасних книгарень, де можна знайти як найпопулярніші сучасні книжки, так і золоті фонди світової літератури. Книгарень в Тернополі близько 30: «Дім книги», «Книгарня Є», «Джура», «Книжкова хата», «Книжковий клуб» та багато інших магазинів пропонують безліч варіантів для сімейного читання, подарунку чи дружнього обміну.

Для тих, хто не звик купувати книжки або ж просто не має, де зберігати велику їх кількість, відчинені двері тернопільських бібліотек. Зокрема в Тернопільській обласній дитячій бібліотеці постійно проходять цікаві майстер-класи та акції, які мотивують і заохочують дітей до активного читання.

 Особистий бСВ Тернопіль спільно з педагогами та батьками уклав список 10 найцікавіших історій для дітей до 10 років, які розфарбують ваші вечори у яскраві кольори.

1. Українські народні казки

Перш, ніж почати знайомити дітей зі світовими літературними надбаннями, переконайтеся, що ви вже здобули усі перлини української народної казки. Їх особливості ідеально пасують нашій ментальності, а колорит назавжди відіб'ється в пам'яті маленьких читачів чи слухачів. Запропонуйте іншим членам родини долучитися до ваших літературних вечорів, розігравши казку за ролями. Яскраві образи та дотепні слівця героїв безумовно піднімуть настрій усім присутнім.

Окрім найпопулярніших ріпок, рукавичок та колобків, є чимало інших, але менш відомих, шедеврів слова.

Ми радимо ознайомитися з найяскравішою, на наш розсуд,  десяткою народних казок: "Коза-дереза", "Івасик Телесик", "Язиката Хвеська", "Кирило Кожум'яка", "Козак Мамарига", "Про Правду і Кривду", "Про сімох братів гайворонів та їх сестру", "Кобиляча голова", "Іван Побиван" та "Летюча голова".

Одним словом, у нас є що почитати, тому нехтувати своїм не слід.

2. "Дивовижні пригоди в лісовій школі". Всеволод Нестайко.

Мабуть, не існує дитини, яка б не любила пригоди і захопливі розповіді.

Історії про Косю Вуханя та Колька Колючки просто дивовижні, адже, пройняті веселим настроєм та дотепним гумором, вони мають досить повчальний зміст. Яскраві ілюстрації, які цікаво розглядати разом з дітьми, доповнять намальовані у вашій голові образи головних героїв. \

3. “Малий та Карлсон, що живе на даху”. Астрід Ліндгрен.

На жаль, ми звикли, що про Карлсона можна побачити лише з екранів телевізора у мультфільмі, який був однозначним трендом в часи радянської України. Насправді ж, цей милий герой може ожити в нашій власній уяві по-новому, зійшовши зі сторінок книжки талановитої Астрід Ліндгрен. У нас, дорослих, тепер є чудова можливість — пізнати історію Карлсона заново.

4. "Різдвяна пісня в прозі". Чарлз Діккенс.

Важко уявити зимові свята без цікавих історій, тим паче, що малюки вірять у магію Різдва і чекають його з нетерпінням. Чарлз Діккенс, хоч і не вважається казкарем, але чудово знаходить спільну мову з дітьми, зацікавивши їх незвичайними подіями та химерними персонажами. Твір досить повчальний, тому батькам варто підготуватися, щоб після його прочитання, пояснить дітлахам деякі важливі моменти.

5. "Всі добрі люди — одна сім'я". Василь Сухомлинський.

 Повчальні історії із уст Василя Сухомлинського роблять дива, поступово виховуючи ввічливість, чесність та порядність у маленьких особистостях. Від історій педагога віє добром, спокоєм на багаторічною мудрістю. Чом би цієї осені нам нею не скористатися?

6. «Вінні Пух і всі-всі-всі». Алан Олександр Мілн.

Ця чудова звіряча компанія давно підкорила серця дітей в усьому світі. Веселі пісеньки, добродушні герої та життєві сюжети стали вірними друзями дитинства вже не одного покоління. Репліки Вінні, Сови та Іа стали афоризмами і улюбленими цитатами багатьох із нас. А все тому, що в персонажів Олександра Мілна просто неможливо не закохатися.

7. "Снігова королева". Ганс Киістіан Андерсен.

Історія про хлопчика, якого зачарувала зла й сувора Снігова королева, завжди подобалася дітям. Разом з нею вони вчаться долати складнощі, як то робила Герда, і не здаватися на шляху до своєї мети та мрії. Ця історія не стала виключенням серед інших дитячих творів, тому в ній, як і завжди, добро перемагає зло. Але обіцяє повернутися, якщо люди не пильнуватимуть свої серця і душі від льодових скалок. Твір Андерсена ідеально підійде тим родинам, в яких є декілька дітей, адже герої Кай та Герда – чудовий приклад для наслідування.

8. «Чарлі і шоколадна фабрика». Роальд Дал.

Історія Чарлі має сучасне забарвлення, тому читати її разом з дітлахами – означає йти в ногу з часом і бути в літературному тренді, адже сьогодні ця книга має неабияку популярність. Цікаві та яскраві образи дітей, що з’являються на шоколадній фабриці Віллі Вонка, покликані не лише розвеселити та розсмішити, а й задуматися. У творі зображені типи сімей та моделі виховання, які псують та розбещують дітей. Попри повчальний зміст, книжка Роальда Дала читається на одному диханні, варто лише запастися смачним шоколадом.

9. Сашко Дерманський. «Чудове Чудовисько».

Ця незвичайна та захоплива повість познайомить вас із дівчинкою Сонею, чудовиськом Чу та Країною Жаховиськ. Звучить цікаво?  Тоді не втрачайте шанс пройти перешкоди та небезпеки разом з відчайдушними героями історії Сашка Дерманського. Лише будьте обережними, адже цікаві ілюстрації та дотепні жарти повісті призводять читачів до нападів нестриманого сміху.

10. Сельма Лагерлеф «Дивовижні мандри Нільса з дикими гусьми».

Головний герой Нільс – сільський хлопчина, якому пощастило відправитись в дивовижному подорож разом з дикими гусьми. З першої сторінки читача захоплює напруга, яка змушує гортати сторінку за сторінкою, насолоджуючись чудесними перетвореннями та неймовірними пригодами. Ця історія Сельми Лагерлеф належить до золотого фонду світової літератури, тому, прочитати її – значить розбагатіти.

Сподіваємось, що запропоновані твори надихнуть вас на спільне читання з дітьми. Пам’ятайте, що книжки – це не лише гарне дозвілля. Книжки – це дружні уроки, спілкування з друзями, суворий вихователь та мірило освіченості. 

Сподобався матеріал? Будемо вдячні за репост.

297
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Загрузка...