Дивовижний водоспад "Дівочі сльози"

Тип статті:
Авторська

Тернопілля — не тільки край замків, але й неповторних водоспадів. Їх не надто багато, проте краса і мальовничість відомі на всю Україну.

Один із них — водоспад «Дівочі сльози», розміщений поряд з селом Петрів Бучацького району (та поблизу села Ісаків Тлумацького району Івано-Франківщини) над Дністром, на лівому березі річки Стрипа.

Унікальний він тим, що відноситься до травертинових водоспадів (їх основа складається з моху). Такі природні об`єкти є на території всього шести країн світу. Основа із моху на них формувалася тисячі років.

За цей час утворилася травертинова брила, висота якої майже чотири метри. Вона таємничо звисає над землею.

Висота брили, з якої падає вода, — понад п`ять метрів. Проте невеликі водні потоки стікають по усій брилі, що відкриває для людського ока незвичайне видовище.

Найкраще спостерігати за цією композицією у сонячні дні — травертин разом із джерельно чистою водою переливається сотнями барв, виграючи в яскравих променях сонця.

Неподалік водоспаду розташована невеличка печера. У ній переховувалися воїни УПА в період Другої світової війни.

Місцеві мешканці переповідають, що раніше у цій місцевості було дві печери, але одну із них підірвали війська НКВД, щоб знищити українських повстанців, які не хотіли здаватися.

Поряд з печерою та водоспадом знаходиться джерело з цілющою водою. Біля нього встановлено декілька статуеток Божої Матері різних розмірів. Люди говорять, що вода позбавляє від всіх недуг, якщо є щира віра і молитва.

Стосовно назви водоспаду, то є декілька версій. Але краплинки води, що стікають з травертинової брили, і справді нагадують сльози, що скочуються по обличчю.

З водоспадом пов`язано декілька легенд та надзвичайних подій. Місцеві переповідають, що колись давно, ще коли існувала Київська Русь, жила тут злобна відьма, яка всіх молодих дівчат закривала до темниці. Їх сльози і стали причиною появи водоспаду.

За іншою легендою, у цьому місці здавна живуть русалки, які з брили оглядають навколишні краєвиди. Є і такі, які говорять, що бачили русалок, але вони безслідно зникали у воді, як тільки до них намагалися наблизитися.

Незвичний випадок стався з групою туристів, які сплавлялися по Дністрі. На третій день подорожі чоловіки побачили прекрасних дівчат. Вони навіть розвернули свої човни проти течії, проте красуні відразу щезли, немов розчинившись серед води.

В зимовий період каскад замерзає повністю, утворюючи красиві льодові скульптури.

На сьогоднішній день «Дівочі сльози» — місце, популярне в середовищі туристів. Відвідвування залишається повністю безкоштовним, адже довколишня територія відкрита. Крім того, тут облаштовані місця для відпочинку та купання.

З обласного центру напряму до водоспаду дістатися не вийде. Необхідно спочатку приїхати в Бучач, а вже звідти до села Петрів. Також можна дістатися до Тлумача, а потім — до Ісакова. В дорозі доведеться провести від 2,5 до 4-х годин. Вартість квитка в один бік — приблизно 100 гривень. Однак, з сіл доведеться до каскаду йти пішки, бо він розташований у лісовій гущавині.


Сподобався матеріал? Будемо вдячні за репост.

389
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Загрузка...