Підземне озеро у печері Оптимістична

Тип статті:
Авторська

2016 року минуло півстоліття з часу відкриття найдовшої печери Європи, розташованої на Тернопільщині, — Оптимістичної.

Нагадаємо, що печеру відкрили спелеологи з львівського клубу «Циклоп» у 1966 році. Спочатку дослідники вважали, що її довжина не перевищить 2-х кілометрів. Однак, в ході багаточисленних ретельних досліджень виявлено, що довжина ходів сягає 260-ти кілометрів.

Печера визнана найдовшою у Європі, а серед гіпсових печер — найдовша у світі. Знаходиться вона у селі Королівка Борщівського району.

Оптимістична цілих 50 років після свого відкриття вважалася цілком безводною. Однак, результати нових досліджень приємно здивували науковців.

Дослідження велись у північному напрямку. Одне за одним відкривались озера Мрія, Частинка Бога, П’ятикутне, Пермське, Фріке, Містік, Кишенька і озеро Мікрон, яке за оцінками спеціалістів претендує на звання найбільшого підземного озера нашої держави.

Вода у ньому дуже чиста, температура — 7 градусів за Цельсієм, глибина — понад 5 метрів, а площа поверхні — 500 квадратних метрів. Відкрив озерце спелеолог із Луцька Ігор Троцюк в квітні 2016 року.

Як зазначив дослідник, поки що дістатися до водойми можна, рухаючись навколішки протягом двох годин. Під час чергового спуску у печеру весною він випадково помітив вхідний отвір до нового залу. Діставшись до нього, він опинився на березі озера.

Ця водойма найбільша з тих, які були виявлені у печері. Наразі її дослідженнями займаються спелеодайвери, які намагаються пройти озеро на глибині.

Сподобався матеріал? Будемо вдячні за репост.

280
Юрій87
20:15
+1
класна стаття, мені подобається!
Загрузка...