Як виховати ввічливу дитину?

Тип статті:
Авторська

Тернопільські батьки навчають дітей проявляти ввічливість, вихованість та поважати оточуючих людей. Це цілком нормально. Але не всі розуміють, що деякі методи мають зовсім протилежний ефект. Чого вартий лише один випадок, що недавно стався у місті, та не був обговорюваний хіба що найбільш лінивими: дев`ятикласник з хорошої сім`ї через дрібне непорозуміння вдарив по голові свою однокласницю, та ще й з такою силою, що вона потрапила на лікарняне ліжко!

Щоб уникнути подібних випадків у майбутньому, варто дослухатися до порад психологів з цього приводу.

1. Не варто боятися власних дітей.

Коли дитина почала вередувати, а ви одразу впадаєте в паніку, намагаючись виконати всі бажання, це призводить до формування невірних уявлень. Істерики і сльози стають способом здобуття бажаного. Звісно, інколи балувати чад треба, тільки не перестарайтесь.

Подумайте, чи немає у дітей незаслужених привілеїв. Таке буває тоді, коли батьки прагнуть дати все, чого малюки бажають, ні в чому не відмовляючи їм — щоб дитинство було яскравішим.

Проте, дитина має чітко розрізняти бажання і потребу.

2. Не виправдовуйте їх щоразу.

Зрозумійте, що ваша дитина може погано себе поводити. Але не треба виправдовувати кожен крик тим, що «це всі такі». Інакше дитина почне вважати, що все, що би вона не зробила, — правильно. Не слід постійно терпіти погану поведінку.

Завдання батьків: задовільняти потреби, приборкуючи бажання.

3. Не потрібно забороняти іншим робити зауваження дитині.

Раніше було нормально, якщо вчитель, вихователь чи інший дорослий відчитали малюка за погану поведінку, але тепер це не в моді. Матері все частіше вважають, що тільки вони мають право виховувати своїх дітей, а іншим не варто втручатися у їх життя.

Однак, варто таки дати можливість стороннім робити зауваження (в адекватних рамках). До прикладу, якщо дитина погано себе веде, то вчитель в школі чи вихователь дитячого садка повинні мати право заспокоїти неслухняних вихованців.

4. Не варто балувати їх постійно.

Кожного дня задавайте собі питання: як і чому навчаєте дітей; чи здобувають вони навички і вміння, які стануть корисними у дорослому житті?

Наприклад, якщо даєте кошти на кишенькові потреби, чи проявить дитина дисциплінованість і відповідальність, розпоряджаючись виділеними грошима?

Цього ніколи не буде, якщо купувати все, чого хоче дитина.

5. Не старайтеся постійно спрощувати життя дітей.

Звичайно, ускладнювати не потрібно, але дитина повинна знати, що таке праця та терпіння.

Звична ситуація: ви з другою половиною пішли до ресторану. Малечі через деякий час стало нудно. Не потрібно відразу їй пропонувати смартфон чи планшет, щоб вона дала вам спокій. Спробуйте пояснити, що таке терплячість, підкажіть, які можуть бути інші розваги.

Діти мають виконувати нескладну роботу по дому. Лише так вони зможуть усвідомити важливість праці.

Дитячі мрії — це чудово, але вони нічого не варті без праці.

Довіряйте дітям, будьте з ними чесними, допомагайте справлятися з труднощами — тоді вони будуть вас поважати і зростати ввічливими та вихованими людьми.

Сподобався матеріал? Будемо вдячні за репост.

184
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Загрузка...