Тернополян змусять порпатися у смітті

Тип статті:
Перевод

Сьогодні сміттєзвалища в Україні займають 43 тисячі кв. метрів. При цьому щоденно кожен житель країни додає до цієї купи не менше 1 кілограму сміття. З них – 40% це папір, скло та полімери. Їх можна використовувати повторно.

Для того аби якось вирішити вічне питання зі сміттєзвалищами, в рамках Закону України «Про відходи» було вирішено з 1 січня 2018 року зобов'язати населення країни сортувати сміття.

Проте за словами експертів, це, швидше за все не дасть жодних результатів.


«Введення обов'язкового сортування сміття буде працювати, так само, як в свій час було з впровадженням паркоматів. В перші два-три місяці щось десь зроблять для показухи, а потім все поступово помре», -заявив експерт з утилізації сміття Олег Протасов.


Крім того, юристи впевнені, що сьогодні це нововведення далі паперу не пішло.


«Зміни законодавства у сфері екології – це виконання обов'язків України по гармонізації законодавства у відповідності із міжнародними стандартами. Дійсно, з 1 січня 2018 року передбачено введення сортування сміття. Але для фактичної реалізації такої норми необхідно прийняти підзаконні нормативні акти, в яких буде передбачено відповідальних осіб за створення умов. Поки що, норми закону лише на папері. Крім того, потрібно визначити, хто буде контролювати сортування відходів. Також не розроблено методику окремого збору відходів» — пояснив керівник одного з відділів Асоціації правознавців України Роман Чумак.

Сподобався матеріал? Будемо вдячні за репост.

203
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Загрузка...