Собака на війні. Перша поміч раненим

Тип статті:
Авторська

Вже з давніх-давен люди використовувала собаку для військових цілей. Пам’ятки старовини вказують, що вже в 4.000 років до наших часів використовували собак для сторожі. В середніх віках собаки беруть дуже живу участь у війні. Під час еспансько-французької війни Еспанія мала до 4000 собак. У новіших часах використовування собаки в війні підвищилося. В російсько-турецькій війні (1877-1878) собак використовували найбільше на сторожевій службі. А в часі російсько-японської війни (1904-1965) в російській армії собаки мали сторожеву та санітарну службу.

Під час великої війни 1914-1918 рр. німці мали около 30.000 добре привчених собак для різних військових цілей. Франція відчула недостачу «воєнних» собак дуже дошкульно вже на початку війни. Тим то французи вирядили на війну 6000 собак. Російська армія під час світової війни не мала собак.

Привчена собака сповняє під час війни різну службу. Розуміється, що до кожної служби є ще окремі способи привчати. Найчастіше вживають собак для лучби. Лучбова собака – це найпевніший засіб сполуки. Коли людині трудно не раз пробратися через ворожу лінію, то собака зробить це легко. Так само під час стрілянини, коли кулі засипають кожну п’ядь землі, собака зуміє дійти до місця призначення.

Та собак уживають не тільки до лучби між частинами, але і для достави стрілен. На собаку кладуть доволі велику кількість куль у т. зв. «патронташі» (набійниці) і висилають на лінію. Собака доносить їх скоро й певно. Стріли для військової собаки не страшні. Вона сповняє свою службу так само, як під час спокою.

Великі прислуги робить під час війни собака в санітарній службі. Особливо зимою, вночі, в лісі, де людина прогаяла б багато часу, щоб повишукувати всіх ранених. А санітарна собака зробить це швидше й певніше. Найшовши раненого, собака довгий час лежить біля нього, щоб дати йому змогу дістати з окремого клунка пов’язки та ліки. Потім собака біжить до санітара й веде його до раненого.

Зокрема використовують собак у вартовій службі, щоб. охороняти військові склади, летовища, склади зброї і т. п. Темної ночі вартовий не боїться несподіванки. Його очі і собачий слух та нюх доповнюються.

«Тернопільський голос» №22 від 20 грудня 1942 року.


Сподобався матеріал? Будемо вдячні за репост.

200
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Загрузка...