Про Тернопіль

Тип статті:
Авторська
Зображення:
Про Тернопіль
про Тернопіль, про місто Тернопіль, Ян Тарновський Тернопіль, куди піти Тернопіль

Тернопіль, Тернопіль місто на Західній Україні. Він розташований уздовж верхньої течії річки Серет, в 115 км на схід від Львова.

У 1540 гетьман Ян Тарновський заснував місто і фортецю. Джеймс Будзановський став першим спадковим мером Тернополя, перша відома згадка про Тернопіль відбувається в 1524 році, коли був під владою Польщі, він був звільнений з боку татар.

Взятий Австрією в 1772 році, місто процвітало в 19 столітті як транзитний пункт для торгівлі між Австрійською та Російською імперіями. Прихід залізниці в 1870 році стимулювало подальше економічне зростання. Тернопіль був повернутий до Польщі в 1920 році, але потім анексований Радянським Союзом в 1939 р. Друга світова війна завдала виключно важкої шкоди місту.

Сучасне місто Тернопіль продовжує залишатися важливим залізничним вузлом і її галузей включили світлотехніку, харчова промисловість, а також виробництво товарів народного споживання. З 16-го століття Різдво і 18-го століття домініканські храми, медичний інститут також знаходиться там.

Населення Тернополя становить більше 216тис.

Куди піти Тернопіль

Сподобався матеріал? Будемо вдячні за репост.

152
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Загрузка...