Чи можуть українці навчатися у Європейському союзі без віз?

Тип статті:
Авторська

Найголовніше питання: чи можна навчатися в Європейському союзі? І так, і ні.

Якщо отримання оплачуваної роботи для всіх, хто подорожує без віз, остаточно під забороною, то ситуація з навчанням дещо інша.

Громадяни, які живуть поза межами Європейського союзу, можуть проходити навчання без візи, за умови, якщо воно буде короткотерміновим. Це пов`язано з тим, що для тих, хто перетинає кордон без візи, діє правило 90/180. Це означає, що на кожні 180 днів людина має знаходитися понад 90 днів поза межами Шенгенської зони. Отож, короткі навчальні курси, тренінги, обміни досвідом можна відвідати, маючи лише закордонний біометричний паспорт.

Проте, для отримання освіти в коледжах чи університетах Європи цього буде недостатньо. Тому учні та студенти повинні отримати довгострокові візи з метою навчання, або тимчасові посвідки на проживання з метою навчання (залежно від країни, в якій плануєте навчатися).

Крім того, на території Європейського союзу діють десятки освітніх та наукових програм, до яких можуть долучатися і наші співвічизники. Це дає змогу здобути освіту європейського зразка, отримати новий та цінний досвід, з яким повернутися на рідну землю.

Власне, в цьому полягає також ідея безвізового режиму. Тепер ми можемо спонтанно відвідати будь-яку європейську країну, побачити, як люди живуть «там», щоб повернувшись назад працювати над створенням європейського суспільства в Україні.

Сподобався матеріал? Будемо вдячні за репост.

200
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Загрузка...