Безвіз для дітей та закордонні паспорти: як без проблем в`їхати до ЄС з сім`єю

Тип статті:
Авторська

Безвізовий режим для дітей та підлітків

Наші співгромадяни продовжують ставити питання стосовно виїзду з дітьми до країн Європейського союзу. Яким має бути дитячий закордонний паспорт? Що робити, якщо у дитини немає біометричного паспорту?

Одне із перших найбільш поширених питань: чи можуть діти та підлітки перетинати кордон без віз? Відповідь більш ніж однозначна: так! Адже від 11 червня 2017 року Європейським союзом скасовано візи для всіх без винятку громадян України. Перетинати кордон вони можуть, маючи в наявності біометричний паспорт.

Громадянство України можна отримати ще при народженні — якщо хоча б один із подружжя у момент народження був громадянином нашої держави, то малюк автоматично отримує українське громадянство. Оформляють закордонний біометричний паспорт громадянина України навіть новонародженим — тільки дітки з таким документом зможуть безвізово перетнути кордон.

Тож інформація про те, що лише після досягнення 16-річного можна без візи потрапити на територіію країн ЄС — всього лише міф.

Дитині не видають біометричний паспорт!

І такі зауваження не поодинокі. Це пов`язано з прогалинами вітчизняного законодавства до осені 2016 року. Їх наслідки стали очевидні вже після того як безвіз запрацював. Справа в тому, що раніше існував «проїзний документ дитини», який виступав фактично замінником паспорта. 2015 року така норма була скасована, натомість забули вказати нову норму, яка б давала можливість отримувати повноцінні біометричні паспорти дітям.

А ще був період, коли в Державній міграційній службі (ДМС) видавали паспорти і з біометрикою, і без неї; тоді співробітникам служби інколи вдавалося переконувати людей «робити звичайні паспорти, бо ці чіпи нікому не потрібні». Отож, протягом більше ніж року дітям у підрозділах ДМС видавали звичайні нечіповані паспорти.

В жовтні 2016 року ситуація зазнала змін: дітям почали видавати такі ж паспорти, як і дорослим; з ними можна подорожувати Європою без візи.

Існує дуже простий спосіб перевірити, який паспорт у вашого малюка: якщо на документі є значок біометрики, значить, особа може перетинати з ним кордон.

Важливо не плутати внутрішній біометричний паспорт з біометричним паспортом для виїзду за кордон — лише з другим можна подорожувати іншими країнами.

Перший документ видають у формі пластикової картки. На ньому може міститися певна інформація біометричного характеру (наприклад, відбитки пальців), однак він не є підставою пропуску громадян через кордон.

Внутрішній біометричний паспорт

Біометричний паспорт для виїзду за кордон

Певна плутатина виникає через назву «внутрішній паспорт». Її залишили тільки тому, що такою назва документа була за часів СРСР. В інших країн його називають «посвідченням особи», або «ID-карткою», а «паспорт» — документ, який дає право виїзду за кордон.

Якщо ж батьки не змогли отримати біометрику для дитини, то їм доведеться займатися виготовленням нового документа, або ж ставити візу в старому документі. Тішить хіба що той нюанс, що неповнолітнім українцям, вік яких не перевищує 18 років, візи ставлять безкоштовно згідно з нормою угоди про спрощення візового режиму між Україною та ЄС.

А завдяки тому, що більшість українців подорожуватимуть за біометрикою, черги за візами до більшості посольств мають зникнути і ви отримаєте можливість піти за візою напряму до посольства, не сплачуючи за послуги візових центрів.Сподобався матеріал? Будемо вдячні за репост.

239
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Загрузка...